*/ ?>

Vzorový dům


Navštivte náš vzorový dům! V Budišově u Třebíče stavíme vzorový pasivní dům. Jedná se o podsklepenou dřevostavbu v nejvyšším energetickém standardu. Dům je aktuálně ve fázi hotové stavby bez interiérů. Dům vytápíme tepelným čerpadlem vzduch – voda a větráme řízeným systémem s rekuperací tepla.

 

Zároveň je vedle stavby umístěn areál s  truhlářskou dílnou, ve které připravujeme veškerý materiál pro stavbu domů.

 

Neváhejte si s námi domluvit nezávaznou schůzku ve vzorovém domě!

 

Značka „Dřevo je cesta“

Již od našich počátků ctíme a razíme cestu dlouhodobé udržitelnosti výstavby. Veškeré naše projekty její kritéria splňují. 
Jsme si plně vědomi své odpovědnosti pro budoucí generace. Veškeré naše dřevostavby jsou vysoce hodnocené z pohledu jejího celkového životního cyklu v rámci dopadů na životní prostředí. 
I proto jsme se stali hrdými nositeli značky „Dřevo je cesta“.

www.DrevoJeCesta.cz

 

O nás

Zabýváme se návrhy, projektováním a výstavbou nízkoenergetických, pasivních a nulových domů. Specializujeme se na dřevostavby, s nimiž máme mnohaleté zkušenosti. Výjimkou ale nejsou ani domy zděné. Kromě novostaveb nabízíme také revitalizace rodinných, bytových a panelových domů. Navrhneme potřebná opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti Vašeho domu a ke zvýšení komfortu bydlení. Současně s tím jsme schopni zajistit výběrová řízení na dodavatele, komunikaci s dodavatelem, odborný dozor a v neposlední řadě administrativu související s žádostmi o podporu z různých dotačních programů. Dále se dlouhodobě zabýváme tvorbou energetických auditů (EA) různých typů objektů (BD, SVJ, průmysl, obce a města, fotovoltaika, bioplynové stanice, atd.) a PENB. V našem portfoliu naleznete i služby v oblasti EIA. Nabízíme také poradenství (i bezplatné) v oblasti nízkoenergetických, pasivních a nulových domů, v oblasti dřevostaveb, úspor energií, revitalizací bytových, panelových a obecních objektů, obnovitelných zdrojů energie i ve výběru dodavatelů.

DŘEVOSTAVBY S PŘÍBĚHEM

Každá z našich dřevostaveb má svůj unikátní příběh. Klientům se vždy snažíme nabídnout řešení „na míru“. Naší hlavní náplní tedy nejsou typové projekty, neboť víme, že ty nikdy nereflektují v plném rozsahu požadavky klienta.

Nejdříve vás chceme poznat, pohovořit si s vámi o Vašich potřebách, požadavcích, o běžných úkonech, které denně doma provádíte, o Vašem vkusu a očekáváních. Až poté náš tým zkušených projektantů vytvoří studii Vašeho budoucího domova, kterou s vámi důsledně „vyladíme“ k Vaší maximální spokojenosti. Každý náš projekt je tedy originálem.

Zabýváme se nízkoenergetickými a především pasivními domy, kterých jsme v tuto chvíli vyprojektovali více než 80.

V rámci přípravy výstavby vám zajistíme vše potřebné: studii, projekt k povolení stavby, stavební povolení nebo ohlášení stavby. V mnohých případech pak dále zajišťujeme na Vaši novostavbu i získání dotační podpory. Do této chvíle jsme úspěšně zpracovali desítky projektů novostaveb, které byly podpořeny z programu NZÚ. Jedná se o podpory v řádech statisíců korun na každý dům.

Dalším, a tím nejdůležitějším, krokem je samotná výstavba domu. Společným jmenovatelem našich staveb je nejvyšší možná kvalita provedení s použitím nadstandardních materiálů. Víme, že klíčem k úspěchu je špičková optimalizace domu s dokonalým vyřešením kritických detailů. Ruku v ruce s tím jde také ekonomika stavby. Mnohdy jsou naši klienti překvapeni, že použití špičkových materiálů neznamená náklady navíc - když jsou správně řešeny detaily a návaznosti stavby.

Toho všeho lze dosáhnout pouze velmi vysokým stupněm erudice a povědomím o dřevostavbách. V tomto oboru disponujeme specialisty přímo na dřevěné konstrukce, stavební fyziku, energetickou náročnost budov a dotační programy. Ve vší pokoře si dovolujeme tvrdit, že na Vysočině nenaleznete v rámci odbornosti ekvivalent. Disponujeme rozsáhlým řešením detailů staveb, které jsme si sami za posledních 15 let vyvinuli v rámci stavění a projektování. Nejsou nám cizí slova tepelná technika, energetická náročnost, optimalizace, akustika, optika, statika a požární bezpečnost.

Od začátku je pro nás nejdůležitější spokojenost klientů. Chceme, aby měl klient v každém kroku pocit, že se svěřil do rukou odborníků. Právě proto každý z našich projektů píše svůj vlastní unikátní příběh, o který se rádi dělíme s ostatními.